- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

Ferahevler’de Feci Kaza! Hafriyat Kamyonunun Altında Kaldılar!

Ana Sayfa » Haberler » Ferahevler’de Feci Kaza! Hafriyat Kamyonunun Altında Kaldılar!

İlçemizin kaymakamlık ve diğer önemli kurumlarının da bulunduğu Ferahevler Mahallesi’nde bugün feci bir kaza meydana geldi. Kaymakamlığa yaklaşık olarak 200 metre mesafede olan Menekşe Sokak’ta babaanne biri kız diğeri erkek iki torunu ile yolun karşısına geçerken hafriyat kamyonunun altında kaldı. Kazada 5 yaşındaki Yaren Aluç, hayatını kaybederken babaanne Hatice Aluç yaralandı. Erkek torunu ise kazadan yara almadan kurtuldu. Kazadan sonra olay yerinden kaçan hafriyat kamyonu şoförü Erdal Yavuz, daha sonra polis karakoluna giderek polise teslim oldu.

Feci kaza Sarıyer Ferahevler Mahallesi’nin ana caddesi olan Adnan Kahveci Caddesi’nin Vatan Caddesi‘ne bağlanan yolun hemen girişinde saat 13.30 sıralarında meydana geldi. Babaanne Hatice Aluç iki torunu ile yolun karşısına geçerken hafriyat kamyonunun altında kaldı. Kazayı görenler olay yerine sağlık ekibi çağırdı. Kamyonun altından çıkarılan babaanne ile torunu ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen kamyonun altında kalan 5 yaşındaki Yaren Aluç kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Babaanne ise ameliyata alındı. Kazadan yara almadan kurtulan erkek torun ise yakınları tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Kaza sonrası olay yerinden kaçan hafriyat kamyonu şoförü ise daha sonradan polise giderek teslim oldu.

Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alarak olay yerini görüntüleyen güvenlik kameralarının kayıtlarını da incelemeye aldı.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI!

Yaşanan feci kaza bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde babaanne ve iki torunu el ele tutuşmuş bir şekilde yolun karşısına geçmeye çalışırken hafriyat kamyonunun altında kalıyor. Kazayı gören vatandaşlar ise bir yandan yaralılara yardım ederken diğer yandan şoföre kızmaya başlıyor.

MAHALLE SAKİNLERİ TEDİRGİN!

Mahalle sakinleri kaymakamlık ve diğer önemli kurumların da mahallelerine gelmesiyle birlikte trafiğin arttığını belirtti. Ayrıca çevre sokaklarda yapılan kentsel dönüşüm ve inşaatlarla birlikte sık sık hafriyat kamyonları ve büyük inşaat araçlarının mahallerinden, sokaklarından geçtiğini ve tehlike saçtıklarını belirterek, endişelerini dile getirdi. Yaşanan bu tehlikeyle ilgili yetkililerin önlem alması gerektiğini belirten mahalle sakinleri bir daha böyle bir kazanın yaşanmaması için ne gerekiyorsa yapılsın istiyor.

Polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

12 Aralık 2016 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz