- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

İstanbul Halk Ekmek Bu Yıl Ramazan Pidesi Satmayacak!

Ana Sayfa » Haberler » İstanbul Halk Ekmek Bu Yıl Ramazan Pidesi Satmayacak!

Ramazan ayının vazgeçilmez ve eşsiz lezzeti olan sıcak ve çıtır Ramazan Pidesi bu yıl İstanbul Halk Ekmek (İHE) tarafından satılmayacak!

1978 yılından beri İstanbullulara ekonomik ve kaliteli ekmek sunan İHE, son bir kaç yıldır Ramazan Pidesi de üretip satış sunuyordu. Fırınların satış fiyatına tepki gösteren ya da İHE’nin hijyenik ortamına güvenen İstanbullu vatandaşlar İHE’nin satışa sunduğu Ramazan Pidesine yoğun ilgi gösteriyordu. İHE yetkilisiyle görüşüp bu yıl İHE tarafından Ramazan Pidesi satışının yapılmayacağı bilgisini teyit ettik. Bu satış yapılmamasının nedeni olarak yaklaşık 1 buçuk aydır hayatımızı olumsuz anlamda etkileyen ve çeşitli önlemler almamıza neden olan yeni tip koronavirüs Covid-19 olduğu belirtildi. Her yıl görmeye alışık olduğumuz Ramazan Pidesi kuyruklarında virüsün yayılma oranının yüksek olacağını göz önünde bulunduran İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İHE bu nedenle bu yıl Ramazan Pidesi satışını yapmama kararı almış.

Fırınların açık olduğu ve benzer Ramazan Pidesi kuyruklarının fırınlarda olabileceğinide göz önünde bulundurursak alınan karar yerinde gibi görünse de farklı önlemlerle vatandaşa uygun fiyata kaliteli Ramazan Pidesi sunmaya devam edilebilirdi. İHE büfeleri önünde oluşabilecek kuyrukların da fırınlardaki kuyruklara eklendiğini düşünürsek aslında alınan kararın sorgulanması gerektiğini düşünüyoruz. İHE bu salgın sürecinde evlere ya da kapıya teslimat gibi farklı bir projeyi hayata geçirebilseydi vatandaşların hem ihtiyacı giderilirdi hem de ilgi ve beğeniyle karşılanırdı.

Geçtiğimiz yıl İBB Başkanlığı görevine gelen Ekrem İmamoğlu mazbatasını almadan önce 4 Mayıs 2019 tarihinde İHE’nin satışa sunduğu Ramazan Pidesi ile ilgili aşağıdaki tweeti atmıştı.

 

Etiketler: ihe ramazan pidesi kaç para, halk ekmek ramazan pidesi satmayacak mı, ne kadar, ramazan pidesi 2020 yılında istanbulda kaç tl, istanbul halk ekmek ramazan pidesi satmıyor mu, neden satmıyor, satacak mı, büfelerde yok

24 Nisan 2020 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz