- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

İstanbul Halk Ekmek Ramazan’ın 11. Gününde Ramazan Pidesi Satmaya Başlayacak!

Ana Sayfa » Haberler » İstanbul Halk Ekmek Ramazan’ın 11. Gününde Ramazan Pidesi Satmaya Başlayacak!

24 Nisan’da Türkiye’de ilk ve tek İstanbul Halk Ekmek (İHE)’in 2020 yılında Ramazan Pidesi satmayacağına dair yağtığımız  “İstanbul Halk Ekmek Bu Yıl Ramazan Pidesi Satmayacak!” başlıklı haber yankı buldu! İHE 1 Mayıs’ta aldığı kararla İHE büfelerinde Ramazan Pidesi satışına 4 Mayıs’ta başlanacağını duyurdu.

Geçtiğimiz hafta sitemizde yayınladığımız haberde İBB iştiraki olan İHE’nin bu yıl Ramazan Pidesi satışı yapmayacağından bahsetmiştik. Haberi yayınlamadan önce İHE Genel Müdürlüğü’nü arayıp yetkili bir isimden “Ramazan pidelerini almak isteyen vatandaşlar çok uzun kuyruklar oluşturuyor. Mevcut covid-19 salgını sebebiyle bu kuyrukların tehlike arz edeceğini düşünüp bu yıl Ramazan Pidesi satışının yapılmaması kararı alındı.” bilgisini almıştık. İHE tarafından Ramazan Pidesi satışının yapılmamasıyla ilgili yaptığımız haberde İHE büfeleri önünde pide kuyruğu olmayacak fakat bu büfelerdne pide alamayacak vatandaşlar da fırınlara gidecek. Dolayısıyla fırınların pide kuyruğu daha da uzayacak, bu da daha ciddi sorun teşkil edecek.

Haberimiz yetkililer tarafından dikkate alınmış olmalı ki İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Danışmanı ve İBB sözcüsü Murat Ongun 1 Mayıs’ta attığı tweet ile Ramazan Pidesi’nin kalan günlerde tekrar satılacağını belirtti. 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı olacağından 4 Mayıs Pazartesi günü yani Ramazan ayının 11. günü İHE büfelerinden alınabilecek olan 300 gr Ramazan Pidesi geçen yılki fiyatı değişmeden bu yıl da 1 TL ile satışa sunulacak.

Sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde evlerimize kadar ekmek ve Ramazan Pidesi getiren fırınlar gibi İHE de bu şekilde geçici bir proje yapabilirse ekonomik durumu iyi olmayan ya da İHE’den Ramazan Pidesi almak isteyen vatandaşlar için faydalı olur. Bu geçici projeyi önceki haberimizde de önermiştik. Umarız bu önerimiz de dikkate alınır.

 

Etiketler: istanbul halk ekmek ramazan pidesi kaç para, 2020 ramazan pidesi ne kadar, ihe pide kaç gram, istanbul halk ekmek ibb’nin mi, halk ekmekte ramazan pidesi satılıyor mu, satılacak mı, ne kadar, fiyatı, ücreti, kaç tl, murat ongun kimdir

 

02 Mayıs 2020 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz