- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

2019 Yerel Seçimleri – Sarıyer Belediye Başkan Adayları

Ana Sayfa » Haberler » 2019 Yerel Seçimleri – Sarıyer Belediye Başkan Adayları

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri yaklaşırken seçim dosyası üzerinde paylaşımlarımıza devam ediyoruz.

Bu yazımızda siz değerli takipçilerimizle Sarıyer Belediyesi Başkan Adayları’nı paylaşacağız.

Salih Bayraktar

Adalet ve Kalkınma Partisi bu yıl geçmiş dönemlerde AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevini yapan Salih Bayraktar‘ı aday gösterdi. Aynı zamanda Tayyip Erdoğan’ın son damadı Selçuk Bayraktar’ın da öz amcası olan Salih Bayraktar 1960 yılında Sarıyer‘de dünyaya geldi. Geçtiğimiz dönemde Mahmut Sedat Özsoy ile yerel seçimelerde boy gösteren AKP, 2014 seçimlerinde oyların %39,2’sini alarak seçimi ikinci sırada kapatmıştı.

Şükrü Genç

Cumhuriyet Halk Partisi 2009 yılında aday gösterdiği ve 2 dönemdir Sarıyer’de başkanlık görevini üstlenen Şükrü Genç ile yola devam kararı aldı. 1954 yılında Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde dünyaya gelen Şükrü Genç çocuk yaşlarda Sarıyer Rumeli Hisarı’nda hayatına devam etti. 2009 yılındaki yerel seçimlerde oyların %37,5’unu alan Şükrü Genç bu seçimlerden birinci olarak çıkmıştı. Ardından 2014 seçimlerinde oy oranını %51,1’e çıkaran Şükrü Genç bu seçimlerden de galip ayrılarak iki dönem üst üste Sarıyer Belediye Başkanlığı görevine geldi.

Sevcenur Özcan

Milliyetçi Hareket Partisi son seçimlerde aldığı başarısız sonuçlara dur demek için Sarıyer’in tanınan eğitimcilerinden Sevcenur Özcan ile 2019 yerel seçimlerinde boy gösterecek. 1970 yılında Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde dünyaya gelen Sevcenur Özcan İstinye Lisesi, Ali Akkanat Anadolu Lisesi gibi çeşitli devlet okullarında müdür yardımcılığı ve müdür görevlerinde bulundu. Yıllardır ailesiyle birlikte Ferahevler Mahallesi’nde yaşayan Sevcenur Özcan MHP’nin “Sarıyer’in seçim yarışında MHP de var” sloganının baş kahramanı olarak rol alacak.

İlçemizin belediye başkan adaylarını daha yakından tanımak için takipte kalın. En kısa zamanda belediye başkan adaylarının tanıtım yazılarını kaleme alıp sizlerle paylaşacağız.

 

Etiketler: sarıyer belediye başkanlığı, sarıyer belediye başkan adayları, 2019 yerel seçim sarıyer, sarıyer mhp adayı, sarıyer chp adayı, sarıyer akp adayı, kimdir, nereli, nerelidir, kaç yaşında, kaç doğumlu

11 Şubat 2019 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz