- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

“Borsa İstanbul & Kızılay” Kan Bağışı Kampanyası!

Ana Sayfa » Haberler » “Borsa İstanbul & Kızılay” Kan Bağışı Kampanyası!

15 Temmuz 2016 darbe girişimi gecesinde ilçemizin en hareketli ve şehit verdiğimiz bölgesi olan Borsa İstanbul ile Türk Kızılayı iş birliği yaparak, darbe girişimi esnasında borsayı korurken şehit düşen Mehmet Şevket Uzun ve Fatih Satır ile tüm şehitler anısına kan bağışı kampanyası başlattı.

Kampanya için kan bağışı yapmak isteyen borsa çalışanları 2 gün boyunca Kızılay’a kan bağışı yapabilecek.

Kampanya için özel olarak hazırlanan çan da kampanya başlatılırken gong sesleriyle çaldı.

Törende söz alan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Kızılay’ın yıllardır başarıyla yürüttüğü bu kampanyaya katkı sağladıkları için mutluluk duyduklarını belirtti.

Karadağ, yaklaşık 8 ay önce göreve geldikten sonra FETÖ ile mücadeleyi odak noktasına alan Borsa İstanbul’un 15 Temmuz’da saldırıya uğrayan tek finans kurumu olduğunu hatırlatarak, “Bu mücadele esnasında şehit olan Mehmet Şevket Uzun ve Fatih Satır kardeşlerimizin ruhları şad olsun. Kahraman şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için tüm gücümüzle çalışacağız.” dedi.

SMS ile Halep’e bağış ricası

Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili Naci Yorulmaz da törende söz aldı. Türkiyemizin yanı başında; Halep’te, tarihin en utanç duyulacak döneminin yaşandığını belirterek, bölgede sivillere yönelik zulümlerden de bahsetti. Yorulmaz, törende bulunanlardan ve tüm Türk halkından kısa mesaj bölümüne “HALEP” yazıp 2868’e göndermelerini istedi. Yorulmaz’ın bu çağrısı üzerine salondaki katılımcıların cep telefonlarını çıkararak Halep’e bağışta bulundukları görüldü. Ayrıca 1 SMS’in yardım bedelinin 10 TL olduğu belirtildi.

Etiketler: borsa istanbulda kızılay kan bağışı, borsa istanbulda şehit olanlar, 15 temmuz 2016 darbe girişimi borsa istanbul, istinye park, sarıyer, reşitpaşa, emirgan, halepe nasıl yardım edebiliriz, halepe yardım etmek için sms, kızılay halep’e yardım kampanyası, halepe yardım etmek istiyorum, kızılayın halep yardım kampanyasında 1 sms kaç lira, ne kadar, insanlık, dram, çadırkent, giyim, gıda yardımı

14 Aralık 2016 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz