- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

İstinye Devlet Hastanesi Hakkında Bilgiler

Ana Sayfa » Haberler » Firmalardan Haberler » İstinye Devlet Hastanesi Hakkında Bilgiler

Bilindiği üzere İstinye Devlet Hastanesi, Sarıyer ve boğazdaki en büyük devlet hastanesi olma özelliği taşıyor. Bu yazımızda bölgenin en büyük devlet hastanesiyle ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

İstinye Devlet Hastanesi 1948 yılında alt katı Verem Savaş Dispanseri ve üst katı on yataklı bir sağlık merkezi olan iki katlı tek bir bina (D Blok) olarak hizmete başlamıştır. 1967’de alt katı poliklinik, üst katı 15 yataklı doğum servisi olan ikinci bir bina (A Blok) yapılarak, 1968’ de 100 yataklı bir hastane haline dönüştürülmüştür.1970 yılında Verem Savaş Dispanseri tahliye edilerek 1979’da üçüncü binanın (B Blok) inşaatı, 1998’ de dördüncü bina (C Blok) inşaatı tamamlanmıştır. 2005’te eski SSK Dispanseri hastanemize devredilmiş, 2012 yılında eski SSK Dispanseri yıkılarak çalışanlara hizmet veren otopark haline dönüştürülmüştür. Ayrıca hastanenin karşısında ve yakınlarında İspark’a ait otopark bulunmaktadır. Hastaneye özel araçlarla gelenler bu park yerlerini kullanabilirler.

Hastanede bir adet kantin bulunmaktadır. Kantinde abur cubur ürünlerinin yanı sıra tost, sandviç gibi seçenekler ve çeşitli sıcak içecekler bulunmaktadır. Kantin alanında oturma alanları bulunmaktadır. Yoğunluğa göre hasta kayıtta aynı anda 3 ile 7 kişi arasında çalışan mevcuttur. Hastanenin özel güvenliği ve temizlik personeli de yeterli sayıda bulunmaktadır. Hastanede dilediğiniz hekime randevu alabilirsiniz.

Hastanede bulunan poliklinikleri isim sırasına göre sıralayalım ve onlar üzerinden konuşalım dilerseniz;

 • Acil (7 Doktor)
 • Anestezi (6 Doktor)
 • Beyin ve Sinir Cerrahi (2 Doktor)
 • Biyokimya (2 Doktor)
 • Cildiye (2 Doktor)
 • Çocuk Hastalıkları (5 Doktor)
 • Dahiliye (6 Doktor)
 • Diyaliz (2 Doktor)
 • Diyet Polikliniği (1 Doktor)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (2 Doktor)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (2 Doktor)
 • Fizyoterapi (1 Doktor)
 • Genel Cerrahi (7 Doktor)
 • Göğüs Cerrahi (1 Doktor)
 • Göğüs Hastalıkları (2 Doktor)
 • Göz Hastalıkları (3 Doktor)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum (4 Doktor)
 • Kardiyoloji (1 Doktor)
 • Kulak Burun Boğaz(KBB) (5 Doktor)
 • Mikrobiyoloji (1 Doktor)
 • Nefroloji (1 Doktor)
 • Nöroloji (2 Doktor)
 • Ortopedi (4 Doktor)
 • Patoloji (2 Doktor)
 • Plastik Cerrahi (1 Doktor)
 • Psikiyatri (1 Doktor)
 • Psikolog (2 Doktor)
 • Radyoloji (4 Doktor)
 • Üroloji (3 Doktor)

Görüldüğü üzere hastane 30’a yakın farklı dalda 90’a yakın doktor kadrosuyla hastalara hizmet veriyor.

İstinye Devlet Hastanesi’nde her gün yaklaşık 50 civarında hasta ameliyat oluyor. Safra kesesi taşı ameliyatından bel fıtığı ameliyatına, menisküsten burun ameliyatlarına kadar pek çok alanda ameliyat olan hastalar için standartlara uygun kalitede yataklı servis de bulunuyor.

 

İstinye Devlet Hastanesi’ne Nasıl Ulaşabilirim?

Bu sorunuzun cevabını detaylı olarak yanıtlamaya çalışalım.

Mecidiyeköy’den ulaşım

Alternatif 1: Metro’ya binin. Darüşşafaka durağında inin. İstinye-Derbent-Levent hattında çalışan münübüsler ile İstinye’ye ulaşın. (Metro Darüşşafaka çıkışında İ.E.T.T. hattı bulunmaz, buradan itibaren sadece minibüs veya taksi kullanabilirsiniz.)

Alternatif 2: Metro’ya binin. İTÜ Ayazağa durağında inin. Burada İ.E.T.T.’nin 29Ş veya 40B hat numaralı otobüsleri ile İstinye’ye ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstinye-Derbent-Levent ve Beşiktaş-İstinye-Yeniköy-Sarıyer hattında çalışan münübüsleri de kullanabilirsiniz.

Alternatif 3: İ.E.T.T.’nin 29Ş İstinye Dereiçi-Şişli hatlı otobüsüne binin ve İstinye’de inin. 29Ş otobüslerine Şişli adliyesi önünden, Cevahir AVM önünden ve Mecidiyeköy merkezindeki duraklardan binebilirsiniz.

 

Beşiktaş’tan ulaşım

Alternatif 1: İ.E.T.T.’nin 40B hat numaralı Beşiktaş-Levent-Maslak-İstinye-Sarıyer güzergahında hareket eden otobüsüne binin ve İstinye’de inin.

Alternatif 2: İ.E.T.T.’nin Kabataş ve Taksim’den gelen 25E, 40 ve 42T hat numaralı Beşiktaş-Bebek-İstinye-Sarıyer istikametinde (sahil yolu) yolcu taşıyan otobüslerinden birine binin ve İstinye’de inin.

Alternatif 3: Beşiktaş-Sarıyer arasında yolcu taşıyan, İstinye-Yeniköy güzergahını izleyen minibüslere binin ve İstinye’de inin.

 

Taksim’den ulaşım

Alternatif 1: İ.E.T.T.’nin 40 hat numaralı Taksim-Beşiktaş-Bebek-İstinye-Sarıyer güzergahında (sahil yolu) hareket eden otobüsüne binin ve İstinye’de inin.

Alternatif 2: Metro’ya binin. Darüşşafaka durağında inin. İstinye-Derbent-Levent hattında çalışan münübüsler ile İstinye’ye ulaşın. (Metro Darüşşafaka çıkışında İ.E.T.T. hattı bulunmaz, buradan itibaren sadece minibüs veya taksi kullanabilirsiniz.)

Alternatif 3: Metro’ya binin. İTÜ Ayazağa durağında inin. Burada İ.E.T.T.’nin 29Ş veya 40B hat numaralı otobüsleri ile İstinye’ye ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstinye-Derbent-Levent ve Beşiktaş-İstinye-Yeniköy-Sarıyer hattında çalışan münübüsleri de kullanabilirsiniz.

 

Zincirlikuyu’dan ulaşım

Alternatif 1: İ.E.T.T.’nin 40B hat numaralı Beşiktaş-Zincirlikuyu-Levent-Maslak-İstinye-Sarıyer güzergahında hareket eden otobüsüne binin ve İstinye’de inin.

Alternatif 2: Beşiktaş-Sarıyer arasında yolcu taşıyan, Zincirlikuyu-Levent-İstinye-Yeniköy güzergahını izleyen minibüslere binin ve İstinye’de inin.

 

Hususi Araç İle Ulaşım Bilgileri

Mecidiyeköy’den ulaşım

Büyükdere Caddesi boyunca Zincirlikuyu-Levent-Maslak istikametinde gidin. Maslakta yol ayrımında İstinye Bayırı Caddesi yönünde (sağ taraf) devam edin. Mecidiyeköy-İstinye arası 10 km’dir. Yolun boş olduğu bir zamanda 10-15 dakika içerisinde İstinye’ye ulaşabilirsiniz.

 

Beşiktaş’tan ulaşım

Alternatif 1: Önce Barbaros Bulvarı’ndan Zincirlikuyuya doğru yola çıkın. Sonra Büyükdere Caddesi boyunca Zincirlikuyu-Levent-Maslak istikametinde gidin. Maslakta yol ayrımında İstinye Bayırı Caddesi yönünde (sağ taraf) devam edin. Bu istikamette Beşiktaş-İstinye arası 12 km’dir. Yolun boş olduğu bir zamanda 10-15 dakika içerisinde İstinye’ye ulaşabilirsiniz.

Alternatif 2: Sahil yolu boyunca Ortaköy-Arnavutköy-Bebek-Baltalimanı-Emirgan istikametinde gidin. Emirgan’dan sonra İstinye’ye gelmiş olacaksınız. Bu istikamette Beşiktaş-İstinye arası 12 km’dir. Yolun boş olduğu bir zamanda 10-15 dakika içerisinde İstinye’ye ulaşabilirsiniz.

 

Taksim’den ulaşım

Alternatif 1: İnönü Caddesi’ni takip ederek Gümüşsuyu üzerinden Beşiktaşa gidin. Buradan sonra Beşiktaş’tan ulaşım kısmında tarif edilen şekilde İstinye’ye ulaşabilirsiniz. Bu istikamette Taksim-İstinye arası 15 km’dir. Yolun boş olduğu bir zamanda 15-20 dakika içerisinde İstinye’ye ulaşabilirsiniz.

Alternatif 2: Cumhuriyet Caddesi ve Halaskargazi Caddesi’ni takip ederek Mecidiyeköy’e gidin. Buradan sonra Mecidiyeköy’den ulaşım kısmında tarif edilen şekilde İstinye’ye ulaşabilirsiniz. Bu istikamette Taksim-İstinye arası 14 km’dir. Yolun boş olduğu bir zamanda 15-20 dakika içerisinde İstinye’ye ulaşabilirsiniz.

 

Sitemizde bulunan İstinye Devlet Hastanesi iletişim bilgileri için tıklayınız.

 

 

Gelen aramalar: istinye devlet hastanesi nerede, istinye devlet hastanesine nasıl gidilir, özel araçla ulaşım, kaç km, kaç dk, trafik oluyor mu, sarıyerin neresinde, yakın mı uzak mı, otobüs ve minibüs gidiyor mu, geçiyor mu, park edecek yer var mı, sabah trafiği olur mu, doktor iyi mi, hangi doktor daha iyi, genel cerrah seçimi, ameliyat olacağım, randevu nasıl alınır, telefondan randevu alma, internetten randevu alma, kaç gün sürer, ölüler, ölen oldu mu, rapor, bugün gelen hasta öldü mü, denizden çıkan ceset, acil hasta, acil doktorları iyi mi, yakın tarihe randevu alınır mı, danışmadan randevu almak mümkün mü, kaliteli mi, hangi doktorlar var, sgk, özel sigorta, sigortasız hasta

10 Eylül 2015 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Figen
19 Ağustos 2016 - 03:41

Tavsiye üzerine gittik,çok memnun kaldık,hastalarıyla çok ilgili ve işin de çok uzman bir doktor,Allah böyle doktorlara uzun ömür versin(Op.Dr.Hakkı Yıldırım)