- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

İstinye’de Bomba Alarmı!

Ana Sayfa » Haberler » İstinye’de Bomba Alarmı!

Bugün sabah 10:55 sularında Taksim’de yaşanan canlı bomba saldırısından sonra emniyet ekipleri İstinye’de bulunan Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu’nun etrafında güvenlik önlemleri alıyor.

Bu sabah İstiklal Caddesi’nde Kaymakamlığın önünde gerçekleşen terör saldırısının ardından emniyet ekipleri ilçemizin İstinye Mahallesi’nde bulunan ABD Başkonsolosluğu’nda güvenlik önlemleri almaya başladı. Geçtiğimiz Pazar günü Ankara Kızılay’da yaşanan terör saldırısında 37 vatandaşımız hayatını kaybederken onlarca yaralı da hastanelerde tedavi altına alınmıştı. Ülkemizin yaşadığı terör saldırılarının acısı tazeyken maalesef bu dinmeyecek acılara yenisi eklendi. Terör örgütlerinin ve onları kullananların ülkemiz üzerindeki oyunları haince, canice sürmeye devam ediyor.

istinyede-bomba-alarmi

ABD Başkonsolosluğu’nda Bomba Önlemi!

İstinye’de bulunan ABD Başkonsolosluğu’nda şu sıralar yoğun güvenlik önlemleri alınıyor. Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere güvenlik güçleri konsolosluk bölgesini helikopterle kontrol ediyor. Yaşanabilecek olası terör saldırılarını önlemek amacıyla havadan ve karadan güvenlik önlemleri alınıyor.

Ankara saldırısından 2 gün önce Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi sayfasından Türkiye’deki vatandaşlarını Ankara’da olası terör saldırısından uyardığını biliyoruz. Son günlerde yine bu sayfalardan Nevruz kutlaması nedeniyle İstanbul’da olası terör saldırılarından dolayı Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları kalabalık yerlerden ve ortamlardan uzak durmaları konusunda uyardı.

Ayrıca Nevruz kutlamalarında yaşanabilecek terör saldırılarının ilçemizin İstinye Mahallesi’nde bulunan ABD Başkonsolosluğu’nda da olabileceği dikkatle vurgulanmış. Daha önce çeşitli terör saldırısına maruz kalındığını belirterek konsolosluk yakınlarında dikkatli olmaları, eğer çok önemli değilse bölgeye intikal etmemeleri belirtilmiş.

Sayfada şu noktalara da önemle değinilmiş:

-Özellikle Suriye sınırına yakın, Türkiye’nin güneydoğusuna seyahatten kaçının.

-Popüler turistik yerler olmak üzere, büyük kalabalıklardan uzak durun.

-Özellikle turistlerin sıklıkla ziyaret ettikleri uğrak kamu kurumları ve alanlarını ziyaret ederken dikkatli olun.

-Siyasi toplantılar ve mitinglerden uzak durun.

-Acil bir durumda yerel yönetimlerin belirttiklerini uygulayın.

-Yerel medyayı izleyin.

Kalabalık yerlerden uzak durun!

Bizler de vatandaşlarımızı zorunlu olmadıkça kalabalık yerlerden uzak durmalarını önemle rica ediyoruz. Maalesef zor günlerden geçiyoruz. Bizler bu konuda kendimizi güvende tutacağımız önlemleri almalıyız. Emniyet güçlerinin ve ilgili yöneticilerin yönergelerine uymalıyız.

19 Mart 2016 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz