- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

Kocataş’ın Eşsiz Manzarası Yapı Kredi Reklamında!

Ana Sayfa » Haberler » Kocataş’ın Eşsiz Manzarası Yapı Kredi Reklamında!

kocatasin-essiz-manzarasi-yapi-kredi-reklaminda-1

Sarıyer’in en güzel manzaralı mahallelerinden biri olan Kocataş Mahallesi son günlerde televizyon reklamlarında boy gösteriyor!

Yapı Kredi Bankası’nın “Aile Olmak” ve “#aileolmak” hashtag’i ile hazırladığı ve yayınlattığı reklamının ilk sahnesi Kocataş’ta çekildi. Yazımızın başında Kocataş Mahallesi için Sarıyer‘in en güzel manzaralı mahallelerinden biri dedik lakin en güzel manzaralı mahallesi demek yanlış olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Reklam filminin ilk sahnesinde aile olmaktan bahseden ana temasında ekranda beliren futbol sahası Kocataş Camii’sinin hemen alt kısmında, Kocataş Aile Sağlığı Merkezi’nin ise hemen yan kısmında olan futbol sahasıdır. Kocataşlıların toprak sahası bugünlerde tüm Türkiye’nin ekranlarında yayınlanıyor ve reklamı izleyen herkes “burası neresi acaba?” sorusunu birbirine yöneltiyor.

İstanbul’u en güzel çerçeveden gören, manzara aşıklarının vazgeçilmez mekanı olan Kocataş’ta yaz gecelerinde gençlerin kemençe eşliğinde Karadeniz türkülerini duymak da kaçınılmaz oluyor. Kocataş Mahallesi sakinleri Kocataş’ı “aşk” olarak nitelendiriyor. Gidip görmeyenlere, İstanbul’u çıplak gözle en güzel manzarasından seyretmek isteyenlere Kocataş’a çıkmalarını öneririz. “Çıkmak” diyoruz çünkü Kocataş, reklamdan da anlaşılacağı üzere İstanbul’un en tepe mahallerinden biridir.

Kocataş’a Nasıl Gidilir?

Kocataş Mahallesi’ne özel aracınızla Hacıosman‘dan Sarıyer istikametine giderken Shell Çayırbaşı sapağından Bahçeköy Caddesi’ne dönünüz ve düz bir şekilde ilerleyerek yaklaşık 1 km sonra Gülbağlar Caddesi yönüne dönerek ilerleyiniz. Yaklaşık 2,5 km sonra Sümbül Sokak’tan Küçük Sokak istikametine dönerek düz seyrederek Fevzi Çakmak Caddesi’ne gelecekseniz. Yaklaşık 500 metre sonra Kocataş Camii’sini ve reklamlarda çıkan toprak sahayı görebilirsiniz.

Kocataş Mahallesi’ne toplu ulaşım ile aşağıdaki yollarla ulaşabilirsiniz.

İETT otobüsleri ile;

42A Hacıosman Metro – Kocataş

42KM 4. Levent Metro – Kocataş

42KT Sarıyer – Kocataş

Minibüs ile;

Sarıyer’den, Kaymakamlıktan, Büyükdere’den geçen/kalkan Kocataş ibaresini gördüğünüz minibüsler. Kaymakamlıktan kalkan minibüs Hacıosman Metro otobüs durağından geçmektedir.

kocatasin-essiz-manzarasi-yapi-kredi-reklaminda-2

05 Şubat 2016 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz