- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Açıldı Mı?

Ana Sayfa » Haberler » Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Açıldı Mı?

Sarıyer’lilerin yıllardır hasretini çektiği Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi nihayet açıldı. Açıldı açılmasına ama binlerce Sarıyerli hastanenin aktif olarak çalışıp çalışmadığını, acil bölümünün olup olmadığını ve hangi tedavilerin yapıldığını tam anlamıyla öğrenmiş değil. Bize de bunlarla ilgili pek çok mesaj geldi ve böyle bir yazıya ihtiyaç olduğunu farkederek, yayınlamaya karar verdik.

Cumhuriyet Mahallesi’nde hizmete açılan diş hastanesinde 5 klinik bulunmaktadır:

  1. Acil Diş Kliniği
  2. Protez Kliniği
  3. Pedodonti Kliniği
  4. Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Kliniği
  5. Genel Diş Kliniği

Genel Diş Kliniği, hastaların 182 MHRS’den randevu aldıktan sonra ilk olarak gidecekleri kliniktir. Hastaların anamnezi alınarak oral muayeneleri yapılır, röntgen tetkikleri ile desteklenir ve mevcut patolojileri saptanır. Endikasyonu belirlenen dişlerin çekimi, tedavileri (dolgu, kanal tedavisi), diş taşı temizliği, protez işlemleri (hareketli ve sabit) aynı hekim tarafından gerçekleştirilmektedir. Hastaların muayene ve acil tedavileri aynı gün içerisinde tamamlanmakta ve daha sonra yapılacak tedavileri için randevuları planlanmaktadır.

Ayrıca hastanede 4 birim bulunmaktadır:

  1. Radyoloji
  2. Sterilizasyon
  3. Diş Protez Laboratuvarı
  4. Hasta İletişim Birimi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi hastaneye ilk gittiğinizde “Genel Diş Polikliniği”ne gideceksiniz. Ağız ve diş sağlığınızla ilgili olan problemler doktorunuz tarafından belirlenecek ve gereken tedaviler için size randevu verecek ya da farklı birimlere yönlendirebilecektir. Bazı cerrahi ve tedavi uygulamaları Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yapılamayabilir. Bu durumda doktorunuz sizin adınıza kurumun bağlı olduğu Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne yönlendirebilir, oradan randevu alabilir. Ve böylelikle bazı işlemlerinizi o hastanede devam ettirmeniz gerekebilir.

Bu yazdıklarımız dışında herhangi bir sorunuz varsa yorum olarak yazarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağımızı belirtmek isteriz.

sariyer-agiz-ve-dis-sagligi-merkezi

Aşağıdaki soru işaretli cümlelere tıklarsanız, ilgili soruların cevabına yönlendirileceksiniz.

Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne nasıl randevu alabilirim?

Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne nasıl ulaşabilirim?

Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin telefon numarası?

 

Gelen aramalar: sarıyer diş hastanesi, cumhuriyet mahallesindeki diş hastanesi, açıldı mı, tedavi yapıyor mu, kaç doktor var, hangi tedaviler yapılıyor, implant, dolgu, diş çekimi, yirmilik diş çekimi, gömülü diş çekimi, yarı gömülü, röntgen var mı, köprü, diş taşı temizliği, diş beyazlatılıyor mu, diş beyazlatma, ücretsiz diş beyazlatma, sigorta, ssk, bağkur, sgk, devlet, devlet hastanesi, ücretsiz, kimler gidebilir, aktif mi, hasta alıyor mu, kabulune başladı mı, detaylar, ulaşım bilgileri, nasıl gidebilirim, randevu almak, telefon numarası, internetten randevu

24 Kasım 2015 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz