- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

“Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” Sarıyerlilere İlaç Gibi Geldi!

Ana Sayfa » Haberler » “Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” Sarıyerlilere İlaç Gibi Geldi!

sariyer-agiz-ve-dis-sagligi-merkezi (1)

Geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve binlerce hasta ağırlayan Sarıyer’in ilk ve tek devlet bünyesindeki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hastanesi Sarıyerlilerin ağız ve diş rahatsızlıklarına ilaç gibi geldi. Her gün yüzlerce vatandaşın randevu alarak gittiği hastanenin Sarıyer için ne kadar gerekli bir sağlık kuruluşu olduğunu bir kez daha uygulamalı olarak görmüş olduk.

Yıllar önce İstinye Devlet Hastanesi’nin yanında ve şu an hastanenin otoparkı olarak kullanılan boş arsada bulunan İstinye SSK Hastanesi’nde diş bölümü bulunmaktaydı. O hastane kapandıktan sonra diş konusunda Sarıyerliler çok büyük eksiklik hissetti. Gerçi o hastanede diş bölümü vardı ama o zamanın sağlık koşullarında aslında pek de ihtiyacı karşılamıyordu. Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nde bir poliklinik ağız ve diş sağlığı için hizmet veriyor. Ayrıca Baltalimanı Metin Sabancı Kemik Hastalıkları Hastanesi’nde ve bu hastaneye bağlı olan Levent Semt Polinkliği’nde diş bölümleri bulunmaktaydı. Yıllar sonra Hacıosman’da açılan ve yalnızca ağız ve diş sağlığı alanında hizmet veren Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bu konudaki eksikliği büyük ölçüde tamamlamış gibi duruyor.

Yaklaşık 16 diş hekimiyle hizmet veren hastanede ağız ve diş sağlığı hastalıklarının devlet tarafından karşılanan kısmının hemen hemen hepsinin hizmeti veriliyor. Sarıyer Diş Hastanesi‘nde “Acil Diş Kliniği, Protez Kliniği, Pedodonti Kliniği, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Kliniği, Genel Diş Kliniği” klinikleri adı altında 5 klinik bulunmaktadır. Genel Diş Kliniği, hastaların 182 MHRS’ den randevu aldıktan sonra ilk başvurdukları kliniktir. Hastaların anamnezi alınarak oral muayeneleri yapılır, röntgen tetkikleri ile desteklenir ve mevcut patolojileri saptanır. Endikasyonu belirlenen dişlerin çekimi, tedavileri (dolgu, kanal tedavisi), diş taşı temizliği, protez işlemleri (hareketli ve sabit) aynı hekim tarafından gerçekleştirilmektedir. Hastaların muayene ve acil tedavileri aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır. Daha sonra yapılacak tedavileri için randevuları planlanmaktadır.

Ulaşım açısından tüm Sarıyerliler için ortak nokta sayılabilecek olan, özellikle de metro ulaşımının gelmesinden sonra Sarıyer’in her yerinden otobüs seferi konulan Hacıosman böyle bir hizmet için yerinde bir konum olmuş. Hacıosman Metro’sundan yürüyerek yaklaşık 600 metre uzaklıkta ve 7-8 dk yürüme mesafesinde. Yürümek istemeyenler için 29C İETT otobüsleri ve diğer Tarabyaüstü tabelalı İETT otobüsleri ile birlikte İstinye-Tarabyaüstü minibüsleri hastanenin hemen önünden geçmektedir. Hastane Hacıosman istikametinden Tarabyaüstü istikametine giderken Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı’na ve Enhar Tıp Merkezi’ne gelmeden yaklaşık 100-200 metre önce solda yer almaktadır.

sariyer-agiz-ve-dis-sagligi-merkezi (2)

Gelen aramalar: hacıosman diş hastanesi nerede, sarıyer diş hastanesine nasıl gidilir, tarabyaüstü diş hastanesi, randevu almak, nasıl randevu alabilirim, sarıyer ağız ve diş sağlığı merkezi nerede, telefon numarası kaç, ücretli mi, paralı mı, kaç para, diş protezi ne kadar, dolgu ücretli mi, köprü yapılıyor mu, diş çekimi ne kadar, çürük diş, diş taşı temizleme ücreti, diş beyazlatma fiyatı, sgk’sı olmayan yaptırabilir mi, kaç yılda bir, devlet ne kadarını karşılıyor, ssk, bağkur, özel sigorta, sigorta geçiyor mu, sarıyer devlet diş hastanesi, devletin mi, sgk diş hastanesi, fiyatlar, muayene ücreti var mı

01 Şubat 2016 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Aleyna
13 Ekim 2017 - 22:48

Bence diğer hastaneler gibi bu hastanede de 18 yaş altı ndan ücret almamaları gerekiyor insanların dişi ağrıyor dişi ağrıdığı için pişman oluyor çünkü her gitmeye bir ton para ödüyir bunu çözmeleri gerekiyor sarıyerliler rahat rahat gidip sağlıklarını riske sokmadan sağlığına kavuşması gerekiyor.BİR DÜŞÜNÜN!

ERDAL AGCA
12 Kasım 2019 - 16:39

Merhabalar 14 yaş altı çocukların diş çekme ve cerrahi müdahalesine neden bakılmıyoranlamıyorum. ikinci husus randevu almakta zorlanıyoruz tarih çok uzun oluyor.