- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

Sarıyer Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıldı Mı?

Ana Sayfa » Haberler » Sarıyer Eğitim ve Araştırma Hastanesi Açıldı Mı?

Sarıyer’in gelmiş geçmiş en büyük sağlık alanındaki kamu projesi olan Sarıyer Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete açıldı mı? Sarıyer’lilerin merakla beklediği bu sorunun cevabını veriyoruz.

350 yatak kapasiteli, teknolojik, akademisyen kadronun bulunduğu dev sağlık projesinin temelleri 2013 yılının Mayıs ayında atıldı. Yaklaşık 2,5 yıldır devam eden projede ciddi bir yol katedilmiş durumda. Sarıyer Tünel’ini kullanan vatandaşlar hastaneyi gördüğünde bittiğini düşünse yeridir. Dış yapısı hemen hemen tamamen biten hastanenin 2016 başlarında açılması öngörülüyor.

sariyer-egitim-ve-arastirma-hastanesi-2

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü hastanenin ismini kurumsal sayfasında “Sarıyer Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak yayınladı. Bu da demek oluyor ki, pek çok hastalık için artık farklı ilçelerin hastanelerine gitmekten kurtuluyoruz. Akademisyen kadro barındıracak olan hastane Sarıyerlilerin ayağına kadar geliyor.

Kozdere(Çayırbaşı)’de eski tekel fabrikasının 53 bin 889 metrekarelik arazisi üzerinde son işlemleri yapılan hastane Sarıyerlilere ulaşım açısından kolaylık sağlayacak. Ayrıca eğitim ve araştırma hastanesi olması sebebiyle pek çok rahatsızlığın çaresini doktorlar teknolojik ortamlarda inceleyip, bulabileceklerdir.

Hastanenin temeli dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından atmıştı. Sarıyer Eğitim ve Araştırma Hastanesi sahip olacağı tıbbi ve teknik donanımlar ve olanaklar açısından ülkenin en modern sağlık kuruluşlarından biri olacak. Modern bir mimarisi olan hastanede akıllı bina sistemleri de kullanılacak. Ayrıca 400 araç kapasiteli açık ve kapalı otopark da olacak. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra yeşil alanlar da korunarak proje bitirilecek.

Hastaneyle ilgili tüm gelişmeleri sitemizden paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

sariyer-egitim-ve-arastirma-hastanesi

Son aylarda faaliyete geçen bir diğer önemli proje de hiç şüphesiz Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi idi. Şu an aktif olarak hasta kabul eden ve muayeneler gerçekleştiren hastane Sarıyer’lilerin ağız ve diş hastalıklarına çözüm oluyor. Bu tarz önem teşkil eden insani problemlerin tedavilerinin kendi ilçemizde yapılıyor olması tabi ki her Sarıyerliye mutluluk veriyor.

Umuyoruz ki Sarıyer‘imize yapılan yatırımlar kesilmez ve aynen devam eder. Tek isteğimiz yeşil ve mavinin içerisinde mutlu bir Sarıyer!

Sarıyer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi iletişim bilgileri, ulaşım bilgileri, poliklinikler, doktorlar ve diğer tüm bilgileri için lütfen cümlenin başındaki hastane adına tıklayınız.

 

Gelen aramalar: sarıyer eğitim ve araştırma hastanesi açılacak mı, ne zaman açılacak, eğitim ve araştırma mı olacak, devlet hastanesi ne olacak, taşınacak mı, kapanacak mı, hangi bölümler olacak, tedavi

06 Aralık 2015 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Seda
15 Eylül 2016 - 12:00

Merhaba hastanenizde danışma veya asistan başvuruları ne zaman nerde yapmamız gerekıyor,dönüş sağlarsanız cok memnun kalırım.

Mustafa Kural
01 Ağustos 2018 - 22:51

Merhaba
Ben Mustafa Kural
iş yerim tasarruf nedenlıye toplu işten çıkardılar şuanda işsizim eşimde işitme engelli maddi olarak sıkıntıdayım bilginize. iş istiyorum