- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

Şehidimiz Uğur Taşçı İçin Mevlid Yapıldı!

Ana Sayfa » Haberler » Şehidimiz Uğur Taşçı İçin Mevlid Yapıldı!

sehidimiz-ugur-tasci-icin-mevlid-yapildi (3)

Geçtiğimiz hafta şehitlik makamına yükselen Sarıyer’in Ferahevler Mahallesi’nde oturan aslen Gaziantepli olan Üsteğmen Uğur Taşçı için Dedeman Camii Şerifi’nde Mevlid okundu.

Şehidimiz İçin Yüzlerce Kişi Ellerini Açtı, Dua Etti!

Vatan birliği ve bütünlüğü korumaya çalışırken geçici görev yaptığı Şırnak’ın Cizre ilçesinde şehit olan Bordo Bereli Üsteğmen Uğur Taşçı için Ferahevler Mahallesi’nde bulunan Dedeman Camii Şerifi’nde Mevlid-i Şerif düzenlendi. Akşam namazından yatsı namazına kadar şehidimizin ruhuna okunan hatimler ve dualara yüzlerce vatandaş ilgi gösterdi. Dedeman Camii’sine sığmayan vatandaşların bir kısmı okunan hatimleri ve duaları dışarıda kurulan ve hazırlanan masalarda dinledi. Camiinin alt katı kadınlara ayrılırken, kadınların da Mevlide yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mobil araçlarla çorba, yemek, çay gibi ikramlarla destek verdiği Mevlidde yüzlerce Sarıyerli ve şehidi için camiye gelen vatandaş tek bir yürek oldu ve şehidimizin ruhuna dualar okudu.

sehidimiz-ugur-tasci-icin-mevlid-yapildi (4)

Babasına Sürpriz Yapacaktı!

Son günlerde şehidimizle ilgili yayınlanan bir haber bizleri yine derinden etkiledi. Uğur Taşçı’nın ailesinin yıllar önce terketmek zorunda kaldıkları Gaziantep’in Nizip ilçesinde bulunan ve şehidimizin doğup büyüdüğü evi babasına sürpriz yapmak için alan ve evin tadilatına başlayan Şehit Üsteğmen’in bu sürprizi gün yüzüne çıktı. Bunu duyan şehit ailesi ve vatandaşlar duygu seli yaşadı.

Okunan hatm-i şerifler inşallah şehidimizin ruhuna kabul olunmuştur. Allah askerimizin, polisimizin, bu din ve bayrak için savaşmak zorunda kalan herkesin yardımcısı olsun..

sehidimiz-ugur-tasci-icin-mevlid-yapildi (1)

Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz. (Bakara 154) Bu ayet-i kerime, şehitlere “ölü” dememizi yasaklamakta ve onların ölü olmadıklarını beyan buyurmaktadır.

sehidimiz-ugur-tasci-icin-mevlid-yapildi (2)

28 Ocak 2016 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz