- Hoşgeldiniz

Sarıyer Yaşam Portalı | Firma Rehberi, Posta Kodu, Elektrik Arıza, Su Kesintisi

Sitemizde Toplam 718 Firma, 151 Haber, 2 Ürün ve 6 İlan Bulunuyor.

Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı Parkı ve Spor Kompleksi’nin Açılışı Yapıldı!

Ana Sayfa » Haberler » Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı Parkı ve Spor Kompleksi’nin Açılışı Yapıldı!

İlçemizin Ferahevler Mahallesi’nde yaşayan Üsteğmen Uğur Taşçı 23 Ocak 2016 tarihinde Şırnak’ın Cizre ilçesinde şehit düşmüştü. Şehidimizin ailesine Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı adının Sarıyer’de yaşatılacağına söz veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bu sözünü tuttu. Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi’nde bulunan yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alana “Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı Parkı ve Spor Kompleksi” ismiyle bir tesis kuruldu.

Tesis içerisinde basketbol ve futbol sahaları, jimnastik aletleri, seyir terası, yürüyüş parkuru ve sosyal donatı alanı bulunuyor. Ayrıca ilçemizde hemen hemen her mahallede bulunan, 7-14 yaş arasında gençlerin faydalanması için kurulan Gençlik Eğitim Merkezi ile 3-6 yaş arası çocukların eğitim aldığı Gündüz Bakımevi (Kreş) de barındıran bu dev tesis Sarıyerlilerin hizmetine açıldı.

Açılışta Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘in yanı sıra Genç’in Şebinkarahisarlı hemşehrisi Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Galatasaray A Takım futbolcularından Selçuk İnan, Semih Kaya ve Cenk Gönen de katıldı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek açılış konuşmasında “Şehitlerimiz bizim için çok değerli ve unutulmamaları gerekiyor. Sadece gönlümüzde değil; etrafımızda, sağımızda, solumuzda ve evimizin yanında da onların anısı yaşamalı. Bu manada bu tesise Uğur Taşçı‘nın adının verilmesi çok önemli ve örnek olmasını diliyorum. Ayrıca Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak da Uğur Taşçı’nın çok iyi bir Galatasaraylı olduğunu biliyorum ve bu da bana gurur veriyor. Tesisin bölgeye hayırlı olmasını ve gençlerin vaktini burada geçirmesini diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: sarıyer belediye başkanı, şükrü genç, galatasaray spor kulübü, başkan, dursun özbek, açılış, ferahevler, uğur taşçı, üsteğmen, şehit üsteğmen, park, bahçe, spor tesisleri, selçuk inan, semih kaya, cenk gönen, adnan kahveci caddesi, sarıyer market, yaşar dedeman imam hatip lisesi, nerede, nasıl gidilir, adres, telefon, halısaha, kiralama, kaç para, saati ne kadar, ücret, basketbol sahası, herkes gidebiliyor mu, ücretli mi, ücretsiz mi, tenis var mı, nasıl, fotoğraf, galeri

22 Ocak 2017 tarihinde eklenmiş ve kez okunmuş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz